Wypięknieją dwie prywatne kamienice na ulicy Modrzejowskiej

Piotr Purzyński 2013-10-25
  • Remont kamienicy przy ul. Modrzejowskiej 11 wciąż trwa fot. Mariusz Binkiewicz
  • Elewacja kamienicy przy ul. Modrzejowskiej 11 została już częściowo odnowiona, jeszcze tylko w dolnej części obkładana jest granitem fot. Mariusz Binkiewicz
  • Remont kamienicy przy ul. Modrzejowskiej 26 fot. Mariusz Binkiewicz
  • Remontowana kamienica przy ul. Modrzejowskiej 26 fot. Mariusz Binkiewicz

Ponadstuletnia kamienica przy ul. Modrzejowskiej 11 w Sosnowcu przechodzi gruntowny remont.

Kamienica, choć nie wpisana do rejestru zabytków, znajduje się pod opieką konserwatora. Z tego powodu, co podkreśla Krystyna Massalska, właścicielka budynku, wszelkie prace są z nim konsultowane.

Kilka dni temu złożono rusztowania, odsłaniając górną część odnowionej elewacji. Jak widać, w budynku wymieniono okna, które od strony ulicy - co godne podkreślenia - mają drewniane ramy. Z tej strony do obłożenia granitem pozostała jeszcze dolna część elewacji.

- Całkowity efekt prac na elewacji można będzie zobaczyć w połowie listopada - mówi Krystyna Massalska, właścicielka kamienicy.

Ponadstuletni budynek - pierwsze wzmianki o nim pochodzą z 1900 roku - przechodzi gruntowny remont. Po zakończeniu prac parter zostanie wynajęty pod sklep spożywczy, na piętrach znajdą się m.in. lokale biurowe i usługowe.

To nie jedyna odnawiana kamienica przy ul. Modrzejowskiej. Trwa także remont budynku pod numerem 26 - tu elewację wciąż zakrywają jeszcze rusztowania.

Podziel się: Facebook