Sylwester na Górce Środulskiej. Trwają już przygotowania

purz 2013-10-30
  • Stok narciarski na Środuli Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
  • Duży stok na Środuli - w sylwestra śnieg będzie można niestety tylko wspominać Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta

Podobnie jak 2013, tak i 2014 rok będzie można przywitać w Sosnowcu podczas imprezy na Górce Środulskiej.

Zeszłoroczny sylwester na Górce Środulskiej był spełnieniem wielu próśb, wśród których wybijała się ta, by Sosnowiec nie był białą plamą na mapie miast, które sylwestra w plenerze organizują.

Ostatecznie urząd miasta powiedział ''tak'', świadomie (i z oszczędności) rezygnując jednak z formy koncertu z ''gwiazdą''. Zamiast tego imprezę muzyczną poprowadził DJ-a Malfunktion, a na górce bawiło się około 1000 osób.

O organizację tegorocznej imprezy dba Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Jesteśmy na etapie finalizowania rozmów z partnerami imprezy, najpóźniej w połowie listopada będziemy mogli podać szczegóły - mówi Rafał Łydek, dyrektor sosnowieckiego MOSiR-u.

Wiadomo, że wzorem zeszłego roku na Górce Środulskiej ma być dużo konkursów, gier i zabaw, z pewnością znów co najmniej do północy - o ile aura pozwoli - czynne będą wyciągi narciarskie.

Wzorem zeszłego roku sylwester na górce także będzie miał charakter imprezy muzycznej, a kto ją poprowadzi, dowiemy się niebawem

Podziel się: Facebook